Jdi na obsah Jdi na menu

Halloween

31. 10. 2015

Nejvíce si svátek užívají samozřejmě zejména děti. Dokonce v některých školách jsou něco jako "halloweenské" besídky a my rodiče nebo babičky jsme leckdy na poslední chvíli vytvořit nějakou strašidelnou masku. Když však k tomu tvoření přidáme ještě nějakou sladkost tak se dětem zavděčíme dvojnásob. Nejvděčnější pro to jsou mufiny nebo vlastně cupcakes. Jejich výroba je jednoduchá, receptů na ně plný internet a můžeme se celkem vyřádit při jejich zdobení.

img_3978.jpg

img_3972.jpg

Trochu času musíme ovšem předem věnovat výrobě ozdob, ale překvapení a radost dětí stojí zato. Sama si ozdoby připravuji z obarveného marcipánu nebo fondánu nebo z různých barevných polev. Inspiraci hledám, jak jinak, než na internetu. Uvádět zde recepty na mufiny je nošením dříví do lesa. Existuje řada velmi zdařilých blogů a webů, kam si chodím pro recepty. Jedním z nich je třeba www.muffinarium.cz . V oblibě mám i krásný blog šikovné paní Míly www.vikendovepeceni.cz, kde nacházím inspiraci nejen na cupcakes a mufiny.

img_2743.jpg

Ty jsem také letos nesla jako dárek vnoučatům. Protože se dnes už dají objednat i dárkové krabičky na muffiny vypadá dárek, řekla bych použitelně :-) .... a byla jsem moc ráda, že se nejen líbil, ale i chutnal.

img_3980.jpg

img_2748.jpg