Jdi na obsah Jdi na menu

Svícen

26. 4. 2009

Před několika lety jsem dostala k narozeninám skleněný kruh na čtyři svíčky. Nejprve jsem hledala vhodné umístění této dekorace ve svém standardně zařízeném bytě, ale velmi brzy jsem zjistila, že je to úžasná věc, která se hodí kamkoli, když ji patřičné vyzdobím. Do skleněného kruhu můžeme nalít vodu a poslouží živým květinám  jako váza. Nemusí vám být líto, že chryzantému otrháte. Ve vodě vydrží stejně dlouho jako byste ji dali celou i se stonkem do vázy, ale se svíčkami vypadají kvítky velmi efektně. Vodu je pochopitelně potřeba několikrát vyměnit, jak byste to dělali i s obyčejnou vázou. Velmi křehce působí svícen i se zapálenými svíčkami.

 

svicen-001_a.jpgsvicen-002.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalíšky můžeme osadit svíčkami různé barvy, které se bude hodit k barvě květin. Já jsem použila  květy bílých chryzantém, takže jsem zvolila klasické bílé svíčky.

Místo vody můžeme svícen vyplnit gelovými perlami, kterým se také říká křišťálová zemina.  Tento dekorační prvek se stal letos velmi populární, zejména poté, co byly perly zpopularizované na Nově v pořadu Rady ptáka Loskutáka. V gelu vydrží živé květiny stejně dlouho jako ve vodě a dají se lépe upravovat.

 

img_7403.jpg

 

Tentokrát jsem zvolila bílé gelové perly. Opět jsou použity květy bílé chryzantémky /není příliš drahá/ a tentokrát doplněny i zelenými. Čajové svíčky skořicové vůně i barvy osvěží vzhled. Až vám živé květy uvadnou, propláchněte gelové perly a můžete naaranžovat kvítky umělé.

 img_9777.jpg 

Svícen, ale také dobře využijete při přípravě dekorace pro různé sváteční příležitosti. Pro podzimní náladu můžete použít různé přízdoby podzimního charakteru, svícen však nejprve vyplníte například korkovou drtí, která umocní přírodní vzhled, a přízdoby různobarevných podzimních bobulí dodají vašemu interiéru pohodovou podzimní atmosféru. 

 

img_8044.jpg

 

Vzhledem k možnosti umístit na kruh čtyři svíčky, vytvoříte z něj opravdu originální adventní svícen zcela podle své fantazie. Jednou například v klasické vánoční zelené se  sušenými plátky pomeranče a a kousky celé skořice.  Hezká kombinace je i oranžová, zlatá a tmavě modrá, efektně vypadá i bílá a stříbrná 

 

holky-002.jpgimg_7044.jpgimg_0382.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Velikonoce jsou také příležitostí, kdy si s výzdobou dáváme záležet. Jarní travičku nahradíme zeleným dekoračním pískem, kterým vyplníme kruh. Na něj rozložíme drobné velikonoční motivy. Efektně vypadá i jednoduchá varianta s čirými gelovými perlami. V tomto případě jsou použité barevné svíčky ve tvaru vajíček a to je vše. Jednoduché bývá občas to nejlepší.

 

duben_06-023.jpgimg_7609.jpg


 

 

 

 

 

 

 

Více fotografií pro inspiraci  si můžete prohlédnout v galerii zde

 

 

Náhledy fotografií ze složky Svícen

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář