Jdi na obsah Jdi na menu

Princeznin dort

Recept na tento dort sem nebudu přepisovat, na internetu je řada receptů, včetně toho od švédkých cukrářů, takže ten, kdo je jazykově vybaven může čerpat inspiraci zde.

Na těchto báječných stránkách jsem objevila tento recept v češtině a zároveň řadu neocenitelných rad a fíglů, jak dort připravit. Mohu potvrdit, že, když se těchto rad budete držet, určitě se Vám dort podaří. Již můj první pokus vyrobený podle tohoto návodu měl úspěch, i když musím sebekriticky uznat, že po vizuální stránce příliš povedený nebyl. Trochu velkoryse jsem přecenila radu v receptu, a to : pomazat malým množstvé šlehačky. Moje malé množství bylo ve snaze, aby byl dort neošizený, přece jen dost velké na to, aby se předčasně nezačal rozpouštět marcipán, kterým byl dort potažen. Po této zkušenosti proto důrazně apeluji na to, abyste opravdu toto riziko, které cukrařinky dobře znají, nepodcenili :-)

img_3969.jpg

Druhý a několik dalších pokusů se mi již povedlo o malinko lépe. Nutno ovšem podotknout, že kombinace lehkého piškotu, malinového džemu, vanilkového krému, šlehačky a marcipánu chutná náramně.

Klasikou je jednoduché zdobení - růžová růžičky na zeleně obarveném marcipánu. Přípustná je i verze s růžovým marcipánem, jak jsem se na internetu dočetla, tak jsem i tu vyzkoušela. Protože dorty byly pro holčičky a k narozeninám, trošičku jsem se na zdobení vyřádila.

img_4012.jpg

img_4020.jpg

img_4029.jpg