Jdi na obsah Jdi na menu

Barevné svatební kombinace

4. 9. 2015

Svatební cukroví je stále v oblibě. Všude se peče něco trochu jiného, ale protože jsou svatby obvykle v létě, kdy je teplo, je asi nejlepší trvanlivé pečivo (čajové), které vydrží chvíli i mimo lednici, dobře se přepravuje a lze ho dobře zdobit. Opatrní bychom měli být jen na vlhko, protože růžičky a ozdoby z fondánu by neměly přijít do mrazáku. Letním tepelným šokem po vyjmutí pečiva z prostředí mrazničky dochází k vysrážení vody napovrchu a ozdoby se začínají rozpouštět. Lednice je v pořádku. Mám vyzkoušeno, že zde nazdobené pečivo pohodlně vydrží i několik dnů.

Sama jsem již napekla na řadu svateb, takže už mám nějaké postupy vyzkoušené. Je ovšem pravdou, že nevěsty vyžadují stále to stejné. Pochopitelně je to, co vidí na obrázcích na mých stránkách, tak není divu. Když už tedy peču dokola srdíčka a medovníčky, či tvaruji bílé kokosové kuličky, což jsou asi nejoblíbenější druhy, rozhodla jsem se již v minulosti osvěžit si tutu činnost alespoň různě barevnými ozdobami, aby práce nebyla tak fádní. Současné trendy s volbou barevné variace mi pro mou práci náramně vyhovují.

Oblíbená je stále růžová. Jemná pastelová krásně doplňuje svatební bílou nebo smetanovou, ale protože jsou nyní "in" pivoňky, je žádaná růžová i v odstínu trochu tmavším, který se blíží odstínu pivoněk

Svatební cukroví - mix tm. růžovásvatební cukroví - mix tm. růžová a zelená

Letos se k tmavší růžové častěji objevovala také zelená. Tato barevná kombinace, musím uznat, je svěží, avšak stále decentní. Oblíbená fialová byla letos rovněž žádaná. U této barvy se mi osvědčilo použít několik odstínů. Hezky působí kombinace "teplé" fialové (s přidáním růžové) a "studené" fialové (s přidáním modré). Fialová také báječně ladí se zlatou. Zlaté detaily vzbuzují nádech okázalosti a luxusu. Jemně pak působí kombinace fialová - smetanová.

 

svatební cukroví - fialový mixsvatební cukroví - fialový mix

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Letos se mi stalo poprvé, že chtěla nevěsta ozdoby do žluté. Žlutá na svatby moc nefrčí. Nebo, že by se teprve stávala trendy? Každopádně svatební mix cukroví s ozdobami laděnými do žlutých odstínů měl úspěch a rozhodně působil svěže letně. Doufám, že budu mít  ještě příležitost tuto barevnou kombinaci opět využít.

svatební cukroví - žlutý mixsvatební cukroví - žlutý mix

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Někdo má rád jemné barvy, někdo má rád pestré barvy. Protože je již i v našich e-shopech s cukrářskými potřebami k sehnání mnoho kvalitních pomůcek a surovin, včetně kvalitních potravinářských barev, je možné se při pečení opravdu "vyřádit". Není ani tak o tom vymýšlet nové druhy pečiva a ohromovat hosty někdy až praštěnými kombinacemi chutí, ale klasické pečivo, které vesměs všechny umíme a pečeme, ozdobit tak, jak si příležitost jako svatba žádá.

svatební cukroví - pestrý mixsvatební cukroví - jemný mix

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Občas je požadavek pečivo nezdobit vůbec. Někdo nemusí růžičky ani srdíčka, ale i tak se dá pečivo vytvořit tak, že se za něj na svatbě ani v takovém případě nemusíte stydět.

 

svatební cukroví - klasika

 

Co, když je svatba v období Vánoc?  Velké dilema! Péct vánoční cukroví nebo radši svatební? Svatba je přece jen jednou za život!  Péct nadvakrát?  No, ale i tady může zapracovat fantazie a cukroví lze nazdobit, tak, abyste ho použili na obě příležitosti.

 

svatební vánoční cukroví

 

Mrkněte do alba "Svatební cukroví - barevné variace" Našli jste tady nějakou inspiraci pro své pečení? Pokud ano, tak to mě velice těší :-)

 

Jitka

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Svatební cukroví - barevné variace

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář