Jdi na obsah Jdi na menu

Svatební cukroví

30. 5. 2011

Svatba, to je spoustu starostí se zařizováním  a pečení svatebního pečiva  je jednou z nich.  Někdo proto raději objedná u cukráře svatební pečivo i koláčky, ale řada z nás dá přednost domácí výrobě. Vždyť ono už i samotné pečení svatebního pečiva  je leckdy a leckde  takovou malou událostí. Samotná příprava na pečení se však odehrává ještě dlouho dopředu. Prohledáváme   kuchařky, dnes už i internet,  a snažíme si najít  inspiraci u jiných, abychom svatební pečivo mělí krásné a chutné.

 

ObrazekU svatebního cukroví nejde ovšem o nějaké speciální recepty, vystačíme si obvykle s těmi, které používáme s úspěchem na vánoční pečení. Důležité je ovšem zdobení, které i z obyčejného lineckého srdíčka udělá roztomilou  svatební sladkost. V různých čaopisech, ale zejména na internetu dnes najdeme bohatou inspiraci. Těm, které se na svatební pečení teprve chystají, nabízím malou inspiraci i na těchto stránkách v galerii zde.

 

Ozdůbky na cukrovíčko připravujeme většinou z marcipánu, častěji však z marcipánu falešného, tak zvané mléčné hmoty. Receptů na její přípravu je mnoho a hodně jich najdete právě tak, jako já , na internetu. Například na těchto stránkách.

Ozdoby si připravíme s dostatečným předstihem. Je to piplačka , časově náročná,  a když bychom nechali na poslední chvíli, zjistíme najednou, že nestíháme. Pokud nemáme speciální modelovací náčiní, stačí vám jen šikovné ruce a  několik  mini vykrajovátek. I s touto výbavou dokážete vyrobit různé kytičky,růžičky a drobné ozdobičky.

 Obrazek


 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Svatební cukroví I.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dana - svatební koláčky

14. 11. 2011 18:41

Dobrý den, chci se zeptat mohla by jste mi upéct svatební koláčky.Předem děkuji Dana.